Oprócz tego, wracał zawsze z ciężkim bagażem, który stanowiły prospekty, zdjęcia, plakaty, publikacje. Zdobywana tam wiedza i materiały pomogły mu w zorganizowaniu 46 seminariów astronomiczno-astronautycznych. Brała w nich udział przeważnie młodzież, która 4 była zorganizowana w Kole Miłośników Astronomii i w Sekcji Astronomiczno-Astronautycznej, którym p. Adam kierował jako instruktor Szczecineckiego Ośrodka Kultury. Uczniowie szkół podstawowych i średnich pisali naukowe referaty, które później trafiały do prywatnego zbioru pana Adama liczącego ponad 1000 prac. Konsultantami
seminariów byli zazwyczaj zawodowi astronomowie, głównie z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a wśród nich między innymi profesorowie i doktorzy: Kazimierz Kordylewski, Jacek Krełowski, Andrzej Strobel, Krzysztof Gęsicki i Piotr Wąż.
Do śmierci Adam Giedrys był bardzo aktywny. W ostatnią swoją podróż zagraniczną, dwa miesiące przed śmiercią, wybrał się na kongres do Turynu. Miał ciągle nowe pomysły. Uważał, że miastu należy się nowe obserwatorium i planetarium, czynił już pewne starania, rozmawiał z ówczesnym Burmistrzem Miasta Szczecinka p. M. Golińskim, miał już projekt i pewne deklaracje odnośnie prac budowlanych – jednak nie starczyło czasu. Zmarł 26 grudnia 1997 roku w Wołczkowie k. Szczecina, pochowany na szczecineckim cmentarzu.
Chciał również, po blisko 30 latach, powtórzyć wystawę skały księżycowej – niestety również nie zdążył . Jego plany zrealizowali jego uczniowie: Jarosław Brancewicz, Władysław Fijałkowski, Mirosław Otolski, Krzysztof Kowalczyk, Lech Palczewski. Została ona przywieziona z Ośrodka Lotów Kosmicznych w Houston i pokazana w Klubie Drzewiarz od 6 do 16 maja 1998 roku jedynie na wystawie w Szczecinku.
W mieszkaniu p. A. Giedrysa, zamienionego na pracownię Klubu Przyjaciół Astronomii Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku, przez 18 lat prowadzone były, przez p. Mirosława Otolskiego, zajęcia z młodzieżą szkolną. Od roku 2017, nową siedzibą oraz pod nową nazwą: Klub Miłośników Astronomii jest siedziba SAPiK w Szczecinku przy ul Kilińskiego 1. Przy czym rozszerzono krąg uczestnictwa w zajęciach dla wszystkich, bez względu na wiek, mieszkańców miasta zainteresowanych astronomią. Zajęcia prowadzone są przez dr. inż. Krzysztofa Graczyka.
W lipcu 2017 roku zakończono również prace projektowe, zainicjowane przez Urząd Miasta w Szczecinku, budowy nowego ośrodka popularyzacji astronomii, tj. Obserwatorium Astronomicznego i Planetarium, w ramach adoptacji byłej wieży ciśnień na górze Św. Jerzego w Szczecinku. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem środków na realizację ww. projektu.
Na początku 2017 roku ukonstytuował się Komitet Honorowy obchodów 100-lecia Adama Giedrysa. Wśród osób tworzących go znaleźli się: prof. dr hab. n. med. Stefania Giedrys – Kalemba (córka Stanisławy i Adama Giedrysów) – przewodnicząca honorowa, Lucyna Giedrys (synowa Stanisława i Adama Giedrysów), prof. dr hab. Jacek Krelowski (UMK Toruń), dr hab. n. med. Mirosław Dziekiewicz (prof. WIM), dr hab. inż. Tomasz Barszcz (prof. AGH), dr. inż. Krzysztof Graczyk – przewodniczący organizacyjny, artysta rzeźbiarz Dorota Dziekiewicz-Pilich, mgr inż. Jarosław Grzegorzek, mgr Rafał Maszkowski,
tech. arch. Władysław Fijałkowski (prezes PTH Szczecinek, PZF Koszalin) oraz Jarosław Brancewicz.
Pod koniec 2017 r. w jednym z kalendarzy dostępnych na rynku ukazała się wzmianka o Adamie Giedrysie. W miesiącu marcu 2018 r. odbyło się kilka okolicznościowych uroczystości. Z inicjatywy senatora RP Piotra Zientarskiego, w dniu 15 marca Senat RP przyjął Uchwałę w sprawie uczczenia pamięci Adama Giedrysa w 100. rocznicę jego urodzin (druk nr 725). Natomiast 22 marca o g. 16.00. odsłonięto tablicę pamiątkową Adama Giedrysa, na fasadzie budynku przy ul. Kościuszki 10, a o godzinie 17.00 w Muzeum Regionalnym w Szczecinku nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pt. Pan Adam. Szczecinecki
krawiec-astronom. Podczas otwarcia wystawy, była również możliwość zakupienia, wydanych przez Pocztę Polską, rozmaitych walorów filatelistycznych (trzy rodzaje znaczków i całe arkusze filatelistyczne, okolicznościowy datownik-stempel oraz kartki pocztowe), związane z obchodami 100. rocznicy urodzin szczecineckiego astronoma. Walory filatelistyczne są walorami regionalnymi, niskonakładowymi, szczególnie cenionymi przez filatelistów, ale także dla mieszkańców Szczecinka, którzy zechcą mieć z tych uroczystości pamiątkę.